CNC Lazer Kesim

CNC Lazer Kesim


CNC Lazer Kesim

CNC lazer kesim sanayide yoğun olarak kullanılan üretim yöntemlerinin başında gelmektedir. Lazer mikroskobik işlemler yapan radyoaktif bir biçimlendirme aracıdır.

Lazer yine böyle bir teknolojinin ürünü olan bilgisayar ile yan yana gelerek yapılması imkansız olan projeleri en ince ayrıntısına kadar yapabilir hale getiriyor.

Hayatımıza kattığı en büyük kolaylık ise bilgisayarda çizilen o karmaşık projeleri sıfır hata ile malzemelere uygulayabiliyor olmasıdır.

CNC Lazer Kesim Nedir?

CNC lazer kesim nedir? Bir plaka üzerine lazer kesim cihazı ile işlem yapılmasıdır. Tek bir dalga boyunda yüksek yoğunluklu bir ışıktır lazer ışını. Bu yoğun ve tek dalga boyu olan ışık spektrumunun kızıl kısmındadır. Kızıl kısmında olması bu ışını insan gözü için görünmez kılar. Işın plakaya odaklanmadan önce ayanalar aracılığı ile farklı yönlere döndürülebilir.

Odaklanmış lazer ışını tablaya çarpmadan önce bir bölmenin deliğinden geçmektedir. Lazer ışının odaklanması işlemin mükemmel sonuçlanması için önemlidir. Odaklanma işlemi mercek veya eğimli ayna ile sağlanır.

Geniş ışını tam noktaya odaklayarak o noktadaki ısı yoğunluğu yükseltilir. CNC lazer kesiciler üzerinde, lazer kesme başlığı kesilmesi istenilen parça üzerinde hareket ederek kolaylık ile kesim yapılabilir.

 Kapasitif bir yükseklik kontrol sistemi, güvenlik mesafesi oluşturmaktadır. Bu güvenlik mesafesi kesim kalitesi açısından oldukça önemlidir çünkü odak noktası iyi ayarlanmadığı zaman kesimden istenilen sonuç alınmaz. CNC lazer kesim nedir? Sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde vermiş bulunmaktayız. Kesim Hizmeti

CNC Lazer Kesim Hizmeti

CNC kazer kesim hizmeti farklı yapıdaki birçok malzeme için kullanılır. CNC lazer kesim ile birçok plaka türünü rahatlıkla kesebilirsiniz. İstediğiniz tasarım, biçim ve şekilleri kusursuz bir şekilde elde edersiniz. CNC lazer kesim hizmeti, kesilmesi ve işlenmesi zor diye düşünülen plakaların üstesinden rahatlıkla gelir.

CNC lazer kesim hizmeti ile yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka üzerinde kesim işlemi yapılır. Normalde kesimi zor olan metal ürünler dahi büyük bir kolaylıkla kesilmektedir.

CNC lazer kesim hizmeti size birçok avantaj sağlamaktadır. Size sağlamış olduğu avantajlar:

  •  Lazer kesim ile malzemede deformeler meydana gelmez böylece malzeme kimyasını bozmadan çalışılır.
  • Kesim ışı hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu da size zamandan tasarruf sağlar. Kısa zamanda kaliteli işler çıkarırsınız.
  • Yapılan işlemlerde fire oranı çok düşüktür.

CNC Lazer Kesim Fiyatı

CNC lazer kesim fiyatını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Firmamız kullandığı ileri teknoloji sayesinde kısa zamanda kaliteli işler çıkarmaktadır. Eskiden olsa geleneksel yöntemler ile uzun zamanda işlemin gerçekleşmesini beklemek zorundaydık. Oysa artık hızlı bir teknoloji ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Ayrıca CNC lazer kesim fiyatını etkileyen bir başka faktör de malzemenin türü, kalınlığı, tasarımı olmaktadır. Her malzeme farklı yapıdadır. Bu da malzemeye uygulanacak işlem de farklılık göstermektedir.

Firmamız farklı tasarımlarda malzeme işleme de yapmaktadır. Standart malzeme genişlik ve kalınlığının dışında kendiniz de ölçü verebilmektesiniz. Bütün bunlar CNC lazer kesim fiyatını etkilemektedir.

Daha detaylı ve sağlıklı bir bilgi almak istiyorsanız firmamız ile hemen iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İsterseniz linkten hardox sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.