Demiri İşlemek

Demiri İşlemek


Demiri İşlemek

Çelik demirin işlenmiş halidir. Demiri herkes işleyemez bu iş için bilgi, tecrübe ve ustalık gereklidir.

İşlenmiş Demir

Günümüzde üretilen çelik çeşitleri sanayiden, teknolojiye kadar yaşamın pek çok alanında kullanılmaktadır. Hepsi ayrı bir öneme sahip olup hepsinde de ortak olan çeliğin sağlamlığı ve dayanıklılığıdır. Hardox çeliği bu noktada son sözü söylemiş olup çeliğin gelebileceği en iyi noktayı temsil etmektedir. Çelik işlemiş demirdir.

Biz İzmir lokma firmasıyız. İzmir’de lokma tatlısı dökümü ve dağıtımı işi yapmaktayız. Kullandığımız araç ve gereçlerde çelik sıkça bulunmakta olup, sağlamlığı ve dayanıklılığı bizim için oldukça önemlidir. İlk olarak kazanımız çelikten imal edilmiştir. Uzun süre ateşin üzerinde en iyi performansı vermelidir. Yoksa bizim hiçbir işimize yaramaz.

İzmir lokma dökümünde kullanılan araç ve gereçler kadar un, şeker ve yağın da kalitesi çok önemlidir. Eğer kaliteli bir malzeme kullanmaz iseniz lokmanızın tadı kaçacak ve sadece şekilsel bir benzerli yakalayacaksınızdır. Ki o bile şüphelidir.

Lokmanın kökeni çok eskilere kadar uzanmakta olup Osmanlı saray mutfağında da sıkça kullanılmıştır.

Günümüzdeki ismi İzmir saray lokma olan tatlının kökeni de burasıdır. Günümüze kadar gelmiş bu lezzet çıtır çıtır ve sıcacık yendiğinde lezzetini vermektedir.

Lokma sektöründen sadece İzmir’de bahsetmek doğru olacaktır. Diğer illerde İzmir lokmacı dediğimiz türde iş yapan insan sayısı yok denecek kadar azdır.

Gerçi başta Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük şehirlerimizde yeni yeni lokma firmaları görünmeye başlamıştır.

Özellikle son yıllarda İzmir lokma sektörü büyük bir gelişme ve değişim göstermiştir. Bunda insanların hayırseverlik duygularının artması kadar İzmir lokma fiyatı konusunda yaşanan düşüşlerde etkili olmuştur.

Araç üzeri lokma dökümünün mümkün olması ile birlikte lokma imalatında büyük bir kolaylık sağlanmış buda doğrudan fiyata etki etmiştir.  asinmazcelik.com firmasına üretimlerinde başarılar dileriz.