Hardox 400

Hardox 400


Hardox 400

Hardox 400 hardox çeliğin sertlik, tokluk ve yoğunluk düzeyine, derecesine göre adlandırılır. Bu şundan önemlidir? Nerede, hangi amaç için kullanacağımızı bilirsek, hardox çeliğin hangi özellik ve nitelikte olanını almamız gerektiğine daha rahat karar verebiliriz.

Hardox 400 Avantajları

Yüksek sıkılığı olduğundan, aşınamaya karşı kullanım alanları vardır. Burada her hangi bir aşınmadan bahsetmiyoruz. Alabildiğine yüksek aşınma alanıdır bu.

Örneğin çöp kamyonu iç yüzeylerinde hardox 400 bir tür astar olarak kullanılır. Bunun pratik sonucu nedir? Hardoz 400 cismin ağırlığını artırmadan, sertliğini ve dayanma gücünü artırmadır. Bu zordur ve mühendislik harikasıdır.

Bu niteliği ile çöp kamyonlarının kasalarının iç yüzeyleri, hardox 400 ile kaplanır. Bu kaplama ile çöp kamyonun ömrü uzatılır.

Daha az ağır olduğundan yakıt tasarrufu yapar. Aracı çok daha az yorar.

Hardox 400 konteynırların yan ve alt kısımlarında da kullanılırlar. Konteynırlarda neden kullanılır? Çünkü içine tonlarca yük yüklenen konteynırların yandan ve alttan sürtmelerde, çarpmalarda aşınmasını önlemek ve yine olası çarpma ve sürtmelerde ise aşınmayı engellemek için hardox 400 tercih edilir. Darbelere, aşınmalara, çentiklere karşı koruna ve dayanma temel işlevi, özelliği ve mucizesidir.

Hardox 400 Kullanım Alanları

Hardox 400 hidrolik çekiçlerin korunmasında da tercih edilir. Hidrolik çekiçler kayalara karşı darbeleme amaçlı kullanılırlar. Kayalar darbelenirken, bu darbeleme işlemini yapan hidrolik çekicin kendisi aşınmamalı, kırılmamalı, zarar görmemelidir. Hidrolik çekicin kayaları çekiçlerken aşınmasını ancak hardox 400 engelleyebilir.

Hardox 400 Koruyucudur

Hardox 400 damperli kamyonlar için de ideal bir koruma yöntemidir. Damperli kamyon kasalarının boşaltım sisteminde hayati korumayı yine hardox 400 ile sağlamaktadır.

Hardox 400 için daha detaylı bilgi almak amacı ile firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
Geri dönüşüm sektöründe, yol yapım işlerinde ve sektöründe, madencilik sektöründe kullanılan araç ve gereçlerin uzun süreli dayanıklı kullanımında hardox 400 çeşitli yol ve yöntemler ile kullanılmaktadır.


Hardox 400 Hardox 400