Hardox 450

Hardox 450


Hardox 450

Hardox 450 aşınmaya dayanıklı çelik 450 HBW sertlikte bir yapıya sahiptir. Tipik uygulandığı yerler aşınmaya maruz kalan yapılar ve aşınmaya maruz kalan bileşenlerdir. Hardox 450, 3 ila 130 mm arasında kalınlıklarda mevcuttur.

Hardox 450 Uyarı

Hardox 450 için uyarımız şudur. 250 dereceyi aşan sıcaklıklarda performansını koruyamayıp değer kaybedişi yaşayabilmektedir. Bu yüzden bu sıcaklığa maruz bırakmamak lazımdır.

Hardox 450 Nerede Kullanılır?

Platform yapılarında, konteynerlerde, beton karıştırma araları ile ağaç işleme makinalarında, hafriyat makinalarında, madenci makinalarında kullanımı çok uygundur.

Hardox 450 konteynerlerde kullanımı çok idealdir çünkü burada aşırı bir sıcaklık hiçbir zaman söz konusu olmadığı için her hangi bir performans kaybı söz konusu olamaz.

Burada sertliğin çok önemli olduğu ve bu aşınmanın minimuma indirilmesinin çok önemli olduğunu belirtmeliyiz. İşte bu noktada Hardox 450’nin yüksek mukavemet gücü devreye girmektedir.

Bir konteynerin sağlamlığı ve uzun yıllar dayanması globalleşen dünyamızda çok önemli etkileri olmaktadır. Birincisi artık Çin gibi çok uzak bir mesafeden dahi her gün binlerce tonluk yük gelmektedir. Bunları taşıyacak konteynerinde çok dayanıklı olması kaçınılmazdır.

Hardox 450 beton karıştırma makinalarında da rahatlıkla kullanılabildiğini söylemiştik. Beton karıştırma makinalarının kazanları da yüksek ısıya maruz kalmadığı için son derece uygun bir kullanım alanı olmaktadır.

Hardox 450 İş Makinelerinin Ömrünü Uzatır

Yüksek ısı olmayıp çok fazla aşınmaya maruz kalması sebebi ile beton mikserlerinde kullanımı çok iyi sonuçlar vermekte hardox 450 kullanılan bir mikserin ömrü ile kullanmayan bir mikserin ömrü arasında dağlar kadar fark oluşmaktadır.

Hardox 450 ağaç işleme makinalarında da yüksek performans gösterebilmektedir. Ağaç kesme, şekil verme makinaları da hem yüksek sıcaklıkta çalışmayan hem de çok fazla aşınmaya maruz kalan makinalardır.

Yüksek sertlik derecesine sahip olmaları bu makinaların ömrüne ömür katmaktadır. Bu noktada da biz devreye girmekteyiz. Yarım asırlık yaşlara ulaşan bir makinaya sahip olmayı kim istemez ki.

Son zamanlarda teknolojideki değişimlerle birlikte Hardox çeliğin kullanım alanları hızla artmaktadır. Daha sert, daha doygun ve daha tok çelik ise sektörün göz bebeğidir.


Hardox 450 Hardox 450