Hardox 500

Hardox 500


Hardox 500

Hardox serisinin en sertlerinden biri olan Hardox 500 ismi çok fazla duyulmamasına karşın günlük hayatta hep karşımıza çıkan bir çeliktir.

Hardox 400 gibi inşaat ve madencilik sektöründe kullanılan makinalar bu çelikten oluşturulmaktadır.

Hardox 500 Özellikleri

Yapılan testlerde çok iyi kaynak kabiliyeti ile çok yüksek dayanıklılık kabiliyetinin karışımı sonucunda harika bir ürün olduğunu ortaya koymaktadır.

Kaynak yapımı esnasında sadece ateşin temas ettiği bölgede hasar oluşmakta diğer bölgelerde her hangi bir etkilenme söz konusu olmamaktadır.

Hardox 500 Üstünlüğü

Hardox 500 üstün bir teknoloji ürünü olup sıradan çeliklerle hiçbir benzerliği yoktur. Bütün çeşitlerde sunulan kalınlık ve genişliklerde kendi benzersiz karakterini sunmaktadır.

Tüm bu eşsiz özellikler makinelerin performansını daha iyi bir hale getirmek ve atölyelerdeki işlenme süresini en aza indirerek üretim performansını arttırmaktır.

Hardox 500 Atölye İşlemleri

Piyasada bu düzlemde yer alan diğer çelikler ile kıyaslandığında Hardox kesme, işleme, bükme ve kaynaklamada en iyi atölye malzemesi olmaktadır.  

Hardox 500 üstün aşınma direnci sayesinde Dünya genelinde bir kalite sembolü haline gelmiştir. Hardox özellikle yıkım araçlarında oldukça faydalı bir işlev görmektedir.

Çok sert darbelere dayanımının fazla olması, deformasyon ve çatlak oluşmaması gibi faydaları sayabiliriz.

Diğer çeliklerde pek rastlanmayan özellikleri sayesinde Hardox çok daha ekonomik olarak adlandırılmaktadır. En uzun ürün ömrüne sahip olması bunun ispatıdır.

Bir çok çelik kullanımından sonra hem sert hem de işlenebilir çelik bulmanın ne kadar zor olduğunu herkes bilmektedir.

Hardox 500 ise bu ikisinin bir arada uyumunun en üst seviyede olduğu bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Yüksek doygunluğa sahip olması ise onu eşsiz kılmaktadır.

Sizde Hardox deneyimini yaşayarak klasik çelikten ne kadar farklı olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bizi deneyimleyen firmalar artık başka bir çelik kullanmamakta Hardox bağımlısı olmaktadırlar.  


Hardox 500 Hardox 500