Hardox

Hardox


Hardox

Hardox, 1970 li yıllarda SSAB tarafından üretildi. Piyasaya sürüldükten sonra gördüğü işlev sebebi ile hızlı yayıldı. İhtiyaca göre hardox sürekli geliştirilerek mükemmellik seviyesinde yenilendi ve hala yenilenmeye devam ediyor.

Hardox Nedir?

Hardox sıradan çeliğin metal tabakalar giydirilmesi ile oluşan çok daha yüksek sertliğe sahip çeliktir. Genelde inşaat ve madencilik sektöründe kullanılmasına rağmen son zamanlarda pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Aşınma direncinin yüksek olması gereken her yerde kullanılması uygundur.

 Hardox Özellikleri

Hardox mükemmel bir erime ve işleme özelliğine sahip olması onun atölyede rahatlıkla kullanımını sağlamaktadır.

Onun mükemmel ve yüksek kalitesi iyi bir yüzeye sahip olması gibi etkenler dünya çağında tanınmasını ve kullanımını hızla yaygınlaştırmıştır.

Eşsiz bir setliğe sahip olmasının sebebi iyi bir su soğutma tesisinde son derece etkin bir söndürme işlemi ile elde edilmektedir.

Bu metod sayesinde son derece sert çelik elde edilebilmektedir. Düşük alaşımlı elementlere nazaran çok daha kolay bir şekilde bükme ve kaynak işlerinde kullanabilir.

Pek çok çelik giydirme elemanına karşı Hardox yüksek mukavemet, yüksek dayanıklılık ve iyi bir sertliğe sahip olması seçim nedenlerinin başında gelmektedir.

Hardox Nerede Kullanılır?

Damperli araçların çeşitli organlarında, ekskavatör kovaları, kırma değirmenleri ve daha pek çok üründe oldukça faydalı bir kullanım sağlamaktadır.

Hardox çeliğin ilk tercih edilme sebebi çok uzun yıllar kullanılabilmesinin olmasıdır. Birçok çelik ve ya çelik yan ürünü belli bir süreden sonra ilk günkü sağlamlıklarını yitirebilmektedir.

Bu çeliğe verilen suyun yöntemi ile alakalı bir durum olup farklı farklı birçok yöntem bulunmaktadır.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi Hardox eşsiz bir su soğutma yöntemi kullanılarak oluşturulmaktadır. Ayrıca işlenebilir olması da çok büyük bir getirisidir.

Hardox çeliğin şuan için gelebileceği en üst nokta olup hızla kullanım alanları yaygınlaşmakta kendi içerisindeki çeşitliliğin artması ile de her geçen gün yeni kullanım alanları oluşmaktadır.

Sizde yarım asır dayanacak bir malzeme arıyorsanız, paranızı bir kere yatırıp senelerce arkanıza bakmadan kullanmak istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Meşhur deyişle biz daha sağlamını ve sertini yapana kadar en iyi Hardox malzeme şuan budur.


Hardox Hardox