Plazma Kesim

Plazma Kesim


Plazma Kesim

Plazma kesim işlemi elektriği ileten metalleri kesmek için kullanılır. Hem rahat taşınabilmesi hem de kolay bir şekilde uygulanabilmesi plazma kesimi çok tercih edilen bir kesim aracı haline getirmiştir.

Birçok iletken metalde plazma kesim rahatlıkla uygulanabilir. Kesme işini yapılabilmesi için güç kaynağı, sabit basınçlı gelen hava ve uygun torç gerekmektedir. Paslanmaz saç, alüminyum ve alüminyum alaşımlarda uygulanır.

Plazma kesim çatı imalatlarında, boru şantiyelerinde, maden işletmelerinde ve ağır sanayi işlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kesim yapmak için yanınızda büyük ve yanıcı tüpler taşımanıza gerek yoktur. Bu tüpler hayati tehlike arz etmektedir. Ve tek bir yanlış harekette patlama ve yanma riski ile karşı karşıya kalırsınız. Oysa plazma kesim ile hayati tehlikeler yaşamazsınız.

Plazma Kesim Nedir?

Plazma kesim nedir?  Plazma kesim elektrik ve gazın yardımı ile yapılan bir kesme türüdür. Daha çok iletken malzemelerde kullanılır. Plazma kesim esnasında ön tav yapmanıza gerek yoktur. İşlem yapacağınız ürüne direk plazma kesim uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda kesim hızları da yüksektir. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de daha kısa sürede fazla üretim yapmış olursunuz.

Daha plazma kesim nedir? Bu kadar fazla özelliği olan bir kesme biçimini anlatmak tabi ki bu kadar kısa olamaz. Diğer kesim araçlarında kesim sırasında cüruf oluşur. Bu cürufları temizlemek de sizin için ekstra zaman kaybı demektir.

Plazma kesim ile bu tür zaman kayıpları ile uğraşmazsınız. Çalışma yaptığınız metalde etkilenen bölgeler daha azdır. Bu şekilde çalışma yaptığınız malzeme hasar görmemektedir.

Plazma kesim araçlarını ister otomasyon olarak isterseniz de manuel olarak kullanabilirsiniz. Bu artık kullanma şeklinize göre sizin kararınıza kalmıştır.

Portatif olan güç kaynakları size basınçlı hava olan her yerde rahat bir çalışma imkanı sağlamaktadır. Kendine özgü aparatları sayesinde şekilli kesim yapılabilmektedir.

Plazma kesimin pek çok farklı türü bulunmaktadır. Peki farklı plazma kesim nedir? Bunlar;

  • Geleneksel Kesim: Bu işlem için tek gaz kullanılmaktadır. Daha düşük amper ile çalışılmaktadır. Genel olarak elle yapılan iler için tercih edilmektedir.
  • Çift Gazlı Plazma Kesim: Bu işlem için çift gaz kullanılmaktadır. Bu gazlardan biri plazmanın oluşması için diğeri de koruyucu gaz olarak kullanılır. Böylece temiz bir çalışma sağlanır.
  • Su Korumalı Plazma Kesim: Bu kesme işleminde çift gazlı plazmada kullanılan koruyucu gaz yerine su kullanılmaktadır.
  • Su Enjeksiyonlu Plazma Kesim: Plazmanın arkına enjekte edilen su arkın yoğunluğu ve sıcaklığı üzerinde büyük ölçüde etki etmektedir. Tek bir kullanım alanı vardır. O da mekanize uygulamalar için. Yüksek amperde çalışılmaktadır.
  • Hassas Plazma Kesim:  Hassas plazma kesim işlemi ince ürünlerde kaliteli çalışmalar yapmak için kullanılır. 12 mm altında olan saçlarda düşük hızda mükemmel çalışma çıkarmaktadır.

Plazma Kesim Fiyatı

Plazma kesim fiyatı yapılan çalışmaya göre değişmektedir. Firmamız nitelikli işin doğru adresi olmuştur her zaman. Piyasada niteliksiz iş yapan birçok firma bulunmaktadır. Eğer nitelikli iş ve nitelikli bir ekip ile çalışmak istiyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz.

Plazma kesim fiyatı konusunda bilgi almak için bizimle irtibata geçmelisiniz. Size daha detaylı bilgi imkanı sunabiliriz. İstediğiniz özel kesim olduğu takdirde bunun için özel plazma kesim fiyatı belirlenmektedir.

Asıl hizmet ürünlerimizden biri de hardox çeliktir ve tüm bilgiler hardox sayfamızdadır.