Weldox 960

Weldox 960


Weldox 960

Weldox ailesinin orta sınıf bir üyesi olan Weldox 960 pek çok kullanım alanına sahip bir çeliktir.

Weldox 960 Kullanımı

Bunların en bilineni ve yaygın olanı vinçlerdeki kullanımıdır. Bu ürün ile birlikte mobil vinçlerin gelişiminde müthiş bir ilerleme sağlanmıştır. Kendisinin daha hafif fakat daha sert olmasından dolayı taşıyabileceği maksimum ağırlık sekiz kat artmıştır.

Weldox 960 çok büyük devasa iş makinelerinde, dev kamyonlarda en büyük hafriyat araçlarında şasilerinde ve damperlerinde kullanılmaktadır.

Teleskopik vinçlerde daha hafif ve daha sağlam olan Weldox 960 kullanılan gövdenin her kilogramı daha fazla yüklemeye izin vermektedir. Weldox’un basitçe sağlamış olduğu bükülebilirlik, esneklik ve pürüzsüz yüzey gibi özellikler teleskopik vinçler yapılarında fazladan bir değer olarak göze çarpmaktadır.

Hidroelektrik santrallerinde türbin rezervuarlarında borular su iletiminden kaynaklanan çok yüksek basınçlara maruz kalmaktadırlar.

Buralarda kullanılan borularda sertlik ve aşınmaya karşı direnç çok yüksek olmalıdır. Weldox 700 ile birlikte Weldox 960 buralardaki kullanım için birebir ideal olmaktadır.

Ayrıca buralardaki kullanım esnasında kaynak yapılması da oldukça önemli olmaktadır. Damlayan suyun bile çeliği erittiği görülmüşken bu kadar yüksek basınçlara dayanabilecek çeliğin çok sert olması gerekmektedir.

Yukarda saydığımız yerlerden başka Weldox 960 daha başka konveyör sistemlerinde, çatı destek ünitelerinde, deniz yapılarında özellikle offshore platformlarında ve tarım ekipmanlarında kullanımı oldukça fazladır.

Offshore platformları da tuzlu suya karşı yüksek direncin olması gerekmektedir. Buralardaki çürüme çok hızlı olabilmektedir. Yüksek aşınma direnci ile tam da bu iş için yaratılmış olduğunu göstermektedir.

Weldox 960 Atölye İşlemleri

Weldox 960 diğer bütün Weldox ürünlerinde olduğu gibi daha sert, daha doygun ve daha atölye dostu bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Atölyede işlemeye, eğmeye, bükmeye, kaynak yapmaya çok uygun bir üründür.

Gerek düz plakaları gerekse de boruları ile yeni yeni kullanım alanlarında kendine yer bulmaktadır.

Ayrıca hardox sayfamızda ilginizi çekebilir.


Weldox 960 Weldox 960